QuickLinks

Useful Links

Staff

Staffing List 2018 - 2019

Senior Leadership Team

Linda Nouch – Principal & Designated Safeguarding Lead

 

Andrew Darlington – Assistant Headteacher

Tom Guiney – Assistant Headteacher

Conor McCaffrey – Assistant Headteacher

Beverley Trotman – Assistant Headteacher

Glenda Norris – School Manager

 

Inclusion Manager

Tina Thorpe

 

Year Leaders

Zaibun Nisar – Foundation Year Leader

Mini Patel – Year 1 Year Leader

Tasim Khan – Year 2 Year Leader

Lale Turan – Year 3 Year Leader

Grant Chaney - (Acting Year 3 Leader - '18/19)

Ellie Madden – Year 4 Year Leader

Tracy Lee – Year 5 Year Leader

Rachel Dill – Year 6 Year Leader

 

Nasiba Illyas – Yr F Classteacher

Claire Skallist – Yr F Classteacher 

Kirsten Ferguson – Yr 1 Classteacher

Maggie Wareham – Yr 1 Classteacher

Natalie Robinson – Yr 2 Classteacher

Deborah Nolan – Yr 2 Classteacher

Grant Chaney – Yr 3 Classteacher

Amreen Ali – Yr 3 Classteacher

Alison Olliviere – Yr 3 Classteacher

Laura Wilson – Yr 4 Classteacher

James Shaw – Yr 4 Classteacher

Kiran Kumar - Classteacher (trainee)

Nicola Byrne – Yr 5 Classteacher (trainee)

Fajar Ahmed – Yr 5 Classteacher

Christina Conquest – Yr 5 Classteacher

Yasmin Rashid – Yr 6 Classteacher

Megan Glover - Yr 6 Classteacher

Marta Bannan - Inclusion Teacher

 

Sports Team

Daniel Keegan – Sports Leader

Lucas Kirkpatrick

Miss Deena Mistry

 

Teaching Assistants

Linda Holland

Mary Pender

Dila Gjonpjetri

Jashmin Kadim

Shamaza Ahmed

Moonisah Khanom

Shakila Idress

Salma Raja

Shazena Afzal-Ali

Emily Mercer

Korima Islam

Bina Islam

Tracy Wenglaryck

Aurica Mihalache

Raqida Khan

Tayeba Chowdhury

Elizabeth Sadou

Angela Bradbury

Dawn White

Angela Weedon

Saheda Sultana

Naresh Kumar

Jaya Upadhyaya

Sarah McDonald

Nina Choudhury

Mohmina Mahboob

Zakia Rashid

 

Office Team

Jane Sims – Data Administrator

Anne Leishman – Finance Assistant

Catherine Turner - Receptionist

 

Lindsey Anderson – Librarian

Phil Curran – IT Network Manager

 

Family Workers

Chris Brand – Deputy Designated Safeguarding Lead

Sumera Ahmed

Shopon Miah

Shamaza Ahmed

 

Medical Staff

Fouzia Raja

Lialy Alam

 

Breakfast Club

Ruth Drakes

Kathy Culbertson

Zahida Khan

 

Inclusion Team

Ruth Drakes

Kathy Culbertson

 

Premises Team

Doreen Anderson – Caretaker

Phillip Marshal - Caretaker

 

Midday Supervisor

Shazia Ahmed
Nurjahan Akter
Lialy Alam
Hazera Begum
Lovely Begum
Monwara Begum Lipi
Fathema Buly
Nasima Choudhury
Rachel Denham
Zarina Fatama
Tahira Firdos
Shaista Khan
Shirin Khan
Syeda Naqvi
Rubina Naz
Kousar Parveen
Rashda Pervez
Parveen Qayyum
Gul Shahzadi
Rohima Wadud
Lynn Wilson