QuickLinks

Useful Links

Staff List

Mrs Linda Nouch Principal & Safeguarding Lead
Mr Andrew Darlington  Assistant Headteacher
Mr Tom Guiney – Assistant Headteacher Assistant Headteacher
Mr Conor McCaffrey – Assistant Headteacher Assistant Headteacher
Mrs Beverley Trotman – Assistant Headteacher Assistant Headteacher
 Mrs Glenda Norris School Manager
 Mrs Sue Mirza – Inclusion Manager Inclusion Manager
 Mrs Tina Thorpe – Acting Inclusion Manager Acting Inclusion Manager
Year Leader
Mrs Zaibun Nisar Foundation Year Leader
Mrs Mini Patel  Year 1 Year Leader
Mrs Tasim Khan Year 2 Year Leader
Mrs Lale Turan  Year 3 Year Leader
Mrs Ellie Madden Year 4 Year Leader
Mrs Tracy Lee Year 5 Year Leader
Mrs Rachel Dill Year 6 Year Leader
Classteachers
Miss Nasiba Illyas Yr F Classteacher
Miss Claire Skallist Yr F Classteacher 

Miss Kirsten Ferguson

 Yr 1 Classteacher
Miss Leonisha Barley Yr 1 Classteacher
Mrs Jane Osman Yr 2 Classteacher
Mrs Deborah Nolan Yr 2 Classteacher
Mr Grant Chaney Yr 3 Classteacher
Mrs Amreen Ali  Yr 3 Classteacher
Mrs Alison Olliviere Yr 3 Classteacher
Miss Laura Wilson Yr 4 Classteacher
Mr James Shaw Yr 4 Classteacher
Miss Kiran Kumar Classteacher (trainee)
Miss Nicola Byrne   Yr 5 Classteacher (trainee)
Miss Laura Fountain  Yr 5 Classteache
Mrs Christina Conquest  Yr 5 Classteacher
Miss Yasmin Rashid Yr 6 Classteacher
Sports Team
Mr Daniel Keegan – Sports Leader 
Mr Lucas Kirkpatrick
Miss Deena Mistry
Teaching Assistants
Linda Holland
Mary Pender
Dila Gjonpjetri
Jashmin Kadim
Shamaza Ahmed
Moonisah Khanom
Shakila Idress
Salma Raja
Shazena Ali
Emily Mercer
Korima Islam
Tracy Wenglaryck
Aurica Mihalache
Summaya Zaman
Raqida Khan
Tayeba Chowdhury
Elizabeth Sadou
Angela Bradbury

Saheda Sultana

Naresh Kumar

Jaya Upadhyaya

Sarah McDonald

 Nina Choudhury

 Mohmina Mahboob

 Zakia Rashid

 Office Team

Jane Sims – Data Administrator

Anne Leishman – Finance Office

 Deb Garner - School Secretary

 Amina Adigun - Receptionist

 Lindsey Anderson - Librarian

 Phil Curran - IT Manager

 Family Workers

Chris Brand – Deputy Designated Safeguarding Lead

Sumera Ahmed

 Shopon Miah

Shamaza Ahmed

 Welfare Assistants

Fouzia Raja

 Lialy Alam

Breakfast Club

Mrs Ruth Drakes

Mrs Kathy Culbertson

Mrs Zahida Khan

Inclusion Team

Mrs Ruth Drakes

 Mrs Kathy Culbertson

 Mrs Tina Thorpe

Premises Team

Doreen Anderson – Caretaker

Sharon Fraser
Dana Gutowska
Zahida Khan
Jo Scrivens